View basket “266DRH, 0 to 160mbar, 1/4″ NPT, 4-20mA, HART, ATEX Ex ia, remote seal” has been added to your basket.
AR3901
€1.119,77
SIL2-certified secondary electronic module HART version for 266 multivariable
| Weight | 1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 17 × 16 cm |
| Availability | Available |
| Manufacturer | ABB |
| Estimated delivery time | 30 working days |
Related Products
Absolute pressure transmitter PAS100
Available
Absolute pressure transmitter PAS100
| Availability | Available |
|---|
Categories: Pressure Measurement, Absolute Pressure Transmitters, Products
Tag: ABB
unit price (excluding VAT)
LLT100, ATEX (Ex d Cat 2G and 2D)
€3.076,35
LLT100, ATEX (Ex d Cat 2G and 2D)
ABB LLT100 laser level transmitter, ATEX version, DN50/PN16 flanged process connection, measuring range up to 30m in liquids, +/-11mm accuracy, 24VDC power supply, without display, 4…20mA output signal, IP67 and active HART protocol.
| Weight | 7 kg |
|---|---|
| Dimensions | 34 × 24 × 37 cm |
| Availability | Available |
| Manufacturer | ABB |
| Estimated delivery time | 40 working days |
| Measuring range | Up to 30m |
€3.076,35
unit price (excluding VAT)
ControlMaster 1/8 DIN universal process indicator CM15
Available
ControlMaster 1/8 DIN universal process indicator CM15
| Availability | Available |
|---|
Categories: Panel Mount Indicators, Products
Tag: ABB
unit price (excluding VAT)


