Products
AquaMaster4 FEW412.V, DN40, PN16
AquaMaster4 FEW412.V, DN40, PN16
ABB AquaMaster4 FEW412.V flowmeter, DN40, PN16, battery powered (batteries included), pulse output signal and +/-0.5% accuracy
| Weight | 15 kg |
|---|---|
| Dimensions | 44 × 33 × 43 cm |
| Availability | Available |
| Manufacturer | ABB |
| Estimated delivery time | 40 working days |
| Size | DN40 |
3KXF812201L1051
3KXF812201L1051
Flow-X stream flow computer module
| Weight | 1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 17 × 16 cm |
| Availability | Available |
| Manufacturer | ABB |
| Estimated delivery time | 40 working days |
WaterMaster FEV121, DN50, PN16
WaterMaster FEV121, DN50, PN16
ABB WaterMaster FEV121 flowmeter, DN50, PN16, 230VAC power supply, 4-20mA output signal + pulse output+ HART, +/-0.4% accuracy
| Weight | 17 kg |
|---|---|
| Dimensions | 43 × 33 × 43 cm |
| Availability | Available |
| Manufacturer | ABB |
| Estimated delivery time | 40 working days |
| Size | DN50 |
ProcessMaster FEP631, DN40, PN40
ProcessMaster FEP631, DN40, PN40
ABB ProcessMaster FEP631 flowmeter, DN40, PN40, 230VAC power supply, Hastelloy electrodes, 4-20mA output signal + pulse output + alarm states, HART protocol and +/-0.4% accuracy.
| Weight | 15 kg |
|---|---|
| Dimensions | 43 × 33 × 43 cm |
| Availability | Available |
| Manufacturer | ABB |
| Estimated delivery time | 40 working days |
| Size | DN40 |
Spirit IT Flow-X/P Panel mounted flow computer
Spirit IT Flow-X/P Panel mounted flow computer
ABB Flow-X/P flow computer with 1 module, panel mounted enclosure with integrated touch screen, suitable to expand up to 4 modules and Application Engineering included
| Weight | 7 kg |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 20 × 30 cm |
| Availability | Available |
| Manufacturer | ABB |
| Estimated delivery time | 40 working days |
| Modules | 1 |
Spirit IT Flow-X/C Compact panel mounted flow computer
Spirit IT Flow-X/C Compact panel mounted flow computer
ABB Flow-X/C flow computer with 1 module, Compact panel mounted enclosure with integrated touch screen and Application Engineering included
| Weight | 7 kg |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 20 × 30 cm |
| Availability | Available |
| Manufacturer | ABB |
| Estimated delivery time | 40 working days |
| Modules | 1 |
Spirit IT Flow-X/S Single stream flow computer
Spirit IT Flow-X/S Single stream flow computer
ABB Flow-X/S flow computer with 1 module and Application Engineering included
| Weight | 7 kg |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 20 × 30 cm |
| Availability | Available |
| Manufacturer | ABB |
| Estimated delivery time | 40 working days |
| Modules | 1 |
AquaMaster4 FEW412.V, DN100, PN16
AquaMaster4 FEW412.V, DN100, PN16
ABB AquaMaster4 FEW412.V flowmeter, DN100, PN16, battery powered (batteries included), pulse output signal and +/-0.5% accuracy
| Weight | 29 kg |
|---|---|
| Dimensions | 44 × 33 × 43 cm |
| Availability | Available |
| Manufacturer | ABB |
| Estimated delivery time | 40 working days |
| Size | DN100 |
AquaMaster4 FEW412.V, DN50, PN16
AquaMaster4 FEW412.V, DN50, PN16
ABB AquaMaster4 FEW412.V flowmeter, DN50, PN16, battery powered (batteries included), pulse output signal and +/-0.5% accuracy
| Weight | 17 kg |
|---|---|
| Dimensions | 44 × 33 × 43 cm |
| Availability | Available |
| Manufacturer | ABB |
| Estimated delivery time | 40 working days |
| Size | DN50 |
Showing 1–12 of 27 results

