Products
Flow cell type, stainless steel electrodes TB464
Flow cell type, stainless steel electrodes TB464
Product code: TB464.A.E.1.1.0.100.8.2.0
| Weight | 2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 44 × 42 × 8 cm |
| Availability | Available |
| Manufacturer | ABB |
| Estimated delivery time | In stock |
JDF200, 4-20mA, combined ATEX, with display
JDF200, 4-20mA, combined ATEX, with display
Field Indicator ABB JDF200, input 4-20mA, combined ATEX – Intrinsic Safety, Explosion Proof and No sparking Ex nA (E1 + E2 + E3), with display.
Product code: JDF200.B.7-L1.EW
| Weight | 2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 22 × 30 cm |
| Availability | Available |
| Manufacturer | ABB |
| Estimated delivery time | In stock |
266HSH, 0 a 24bar, 1/2 in. – 14 NPT, 4-20mA, HART, ATEX, with display
266HSH, 0 a 24bar, 1/2 in. – 14 NPT, 4-20mA, HART, ATEX, with display
ABB 266HSH gauge pressure transmitter, configurable range from 0 to 24bar, 1/2 in. – 14 NPT female process conection, 4-20mA output, HART protocol, combined ATEX, IECEx, FM Approvals (USA) and FM Approvals (Canada), with display.
Product code: 266HSH.P.S.B.B.1-.EN..L1..B7…….C1
| Weight | 3 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 22 × 30 cm |
| Availability | Available |
| Manufacturer | ABB |
| Estimated delivery time | In stock |
AWT420 Series Analytical Water Transmitter
AWT420 Series Analytical Water Transmitter
With 1 Sensor Input Module for pH / ORP / Ion
Product code: AWT420.A.1.D1.P1.Y0.Y0.E5-….MA
| Weight | 4 kg |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 25 × 15 cm |
| Availability | Available |
| Manufacturer | ABB |
| Estimated delivery time | In stock |
| Modules | 1 |
3KXF812201L1051
3KXF812201L1051
Flow-X stream flow computer module
| Weight | 1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 17 × 16 cm |
| Availability | Available |
| Manufacturer | ABB |
| Estimated delivery time | 40 working days |
7959114
7959114
TZIDC Pressure gauge block, single acting, black, 2 pressure gauges 28 mm, connectors 1/4 in. NPT, 1 x 0 … 10 bar / 0 … 140 psi for air supply, 1 x 0 … 10 bar / 0 … 140 psi for output pressure, including attachments
Product code: 7959114
| Weight | 1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 20 × 20 cm |
| Availability | Available |
| Manufacturer | ABB |
| Estimated delivery time | In stock |
SensyTemp TSA101 Temperature Sensor
SensyTemp TSA101 Temperature Sensor
SensyTemp TSA101 Temperature Sensor, ATEX, measuring range from -50 to 400ºC, inset length of 315mm, inspection certificate EN 10204-3.1, calibration at 0/100/200ºC
| Weight | 2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 22 × 30 cm |
| Availability | Available |
| Manufacturer | ABB |
| Estimated delivery time | In stock |
266GST, 0 to 30bar, 1/2″ G, 4-20mA, HART, ATEX, with display
266GST, 0 to 30bar, 1/2″ G, 4-20mA, HART, ATEX, with display
ABB 266GST gage pressure transmitter, configurable range from 0 to 30bar, 1/2″ G process conection, 4-20mA output, HART protocol, combined ATEX – Intrinsic Safety, Flameproof and Type „N“, with display
Product code: 266GST.U.K.P.N.B.1-.EW..L1……..C1
| Weight | 3 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 22 × 30 cm |
| Availability | Available |
| Manufacturer | ABB |
| Estimated delivery time | In stock |
3KXF002058U0100
3KXF002058U0100
ProcessMaster Backplane Type4 FET/FEP
| Weight | 1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 17 × 16 cm |
| Availability | Available |
| Manufacturer | ABB |
| Estimated delivery time | In stock |
266DRH, 0 to 160mbar, 1/4″ NPT, 4-20mA, HART, ATEX Ex ia, remote seal
266DRH, 0 to 160mbar, 1/4″ NPT, 4-20mA, HART, ATEX Ex ia, remote seal
ABB 266DRH differential pressure transmitter, configurable range from 0 to 160mbar, 1/4″ NPT-F process conection, 4-20mA output, HART protocol, with display, calibration and EN 10204-3.1 inspection certificate, S26RA remote seal with 4in CL150 and a Direct-mount construction
| Weight | 12 kg |
|---|---|
| Dimensions | 45 × 22 × 30 cm |
| Availability | Available |
| Manufacturer | ABB |
| Estimated delivery time | In stock |
D674A906U02
D674A906U02
Product Code: D674A906U02
| Weight | 1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 28 × 19 × 16 cm |
| Availability | Available |
| Manufacturer | ABB |
| Estimated delivery time | In stock |
FET321.1.A.0.A.1.A.4.C.1-.H2….M5
FET321.1.A.0.A.1.A.4.C.1-.H2….M5
FET321 remote transmitter for ProcessMaster / Hygienic Master, 24V, HART, 4-20mA
Product Code: FET321.1.A.0.A.1.A.4.C.1-.H2….M5
| Weight | 3 kg |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 30 × 20 cm |
| Availability | Available |
| Manufacturer | ABB |
| Estimated delivery time | In stock |
Showing 1–12 of 276 results

