Products
FET321.1.A.0.A.1.A.4.C.1-.H2….M5
FET321.1.A.0.A.1.A.4.C.1-.H2….M5
FET321 remote transmitter for ProcessMaster / Hygienic Master, 24V, HART, 4-20mA
Product Code: FET321.1.A.0.A.1.A.4.C.1-.H2….M5
| Weight | 3 kg |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 30 × 20 cm |
| Availability | Available |
| Manufacturer | ABB |
| Estimated delivery time | In stock |
D674A906U02
D674A906U02
Product Code: D674A906U02
| Weight | 1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 28 × 19 × 16 cm |
| Availability | Available |
| Manufacturer | ABB |
| Estimated delivery time | In stock |
3KXF002058U0100
3KXF002058U0100
ProcessMaster Backplane Type4 FET/FEP
| Weight | 1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 17 × 16 cm |
| Availability | Available |
| Manufacturer | ABB |
| Estimated delivery time | In stock |
FET101.1.A.0.Y.0.Y.1.G.1
FET101.1.A.0.Y.0.Y.1.G.1
FET101 – WaterMaster FET101 Electromagnetic Flowmeter transmitter converter module only, 230VAC, PROFIBUS DP
| Weight | 1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 17 × 16 cm |
| Availability | Available |
| Manufacturer | ABB |
| Estimated delivery time | 30 working days |
FET101.1.A.0.Y.0.Y.2.A.1
FET101.1.A.0.Y.0.Y.2.A.1
FET101 – WaterMaster FET101 Electromagnetic Flowmeter transmitter converter module only, 24VDC, HART
| Weight | 1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 17 × 16 cm |
| Availability | Available |
| Manufacturer | ABB |
| Estimated delivery time | 30 working days |
FET101.1.A.0.Y.0.Y.1.A.1
FET101.1.A.0.Y.0.Y.1.A.1
FET101 – WaterMaster FET101 Electromagnetic Flowmeter transmitter converter module only, 230VAC, HART
| Weight | 1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 17 × 16 cm |
| Availability | Available |
| Manufacturer | ABB |
| Estimated delivery time | 30 working days |
CoriolisMaster FCB130, DN15, PN40
CoriolisMaster FCB130, DN15, PN40
ABB CoriolisMaster FCB130 flowmeter, DN15, PN40, for liquids and gases flow/density measurement, 24VDC power supply, integral mount, no display, pulse output + Modbus protocol and accuracy +/-0.4% (liquids) or +/-1% (gases).
| Weight | 18 kg |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 30 × 50 cm |
| Availability | Available |
| Manufacturer | ABB |
| Estimated delivery time | 30 working days |
| Size | DN15 |
CoriolisMaster FCB430, DN15, PN40
CoriolisMaster FCB430, DN15, PN40
ABB CoriolisMaster FCB430 flowmeter, DN15, PN40, for liquids and gases flow/density measurement, 24VDC power supply, integral mount, with display TTG, 4-20mA output signal + pulse output + alarm states, HART protocol and accuracy +/-0.4% (liquids) or +/-1% (gases).
| Weight | 18 kg |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 30 × 50 cm |
| Availability | Available |
| Manufacturer | ABB |
| Estimated delivery time | 30 working days |
| Size | DN15 |
SensyMaster FMT430, Mounting Length 120mm, with remote mount transmitter FMT432
SensyMaster FMT430, Mounting Length 120mm, with remote mount transmitter FMT432
ABB SensyMaster FMT430 flowmeter with 4-20mA output signal + HART protocol. Measuring media: Air, Nitrogen, Oxygen, Carbon dioxide, Methane, Hydrogen, Natural Gas, Biogas, Helium, Argon, Propane, Ethane, Ethene, Butane, Ammonia. Measuring accuracy +/-0.12% or +/-1.2%
| Weight | 12 kg |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 30 × 50 cm |
| Availability | Available |
| Manufacturer | ABB |
| Estimated delivery time | 30 working days |
| Mounting Length | 120mm |
VortexMaster FSV430, DN40, PN40
VortexMaster FSV430, DN40, PN40
ABB VortexMaster FSV430 flowmeter, DN40, PN40, compact design for liquid, gas or steam volumetric measurements, 4-20mA output signal + HART, +/-0.65 accuracy in liquids and +/-0.9% accuracy in gases.
| Weight | 9 kg |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 25 × 25 cm |
| Availability | Available |
| Manufacturer | ABB |
| Estimated delivery time | 30 working days |
| Size | DN40 |
VortexMaster FSV430, DN25, PN40
VortexMaster FSV430, DN25, PN40
ABB VortexMaster FSV430 flowmeter, DN25, PN40, compact design for liquid, gas or steam volumetric measurements, 4-20mA output signal + HART, +/-0.65 accuracy in liquids and +/-0.9% accuracy in gases.
| Weight | 8 kg |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 25 × 25 cm |
| Availability | Available |
| Manufacturer | ABB |
| Estimated delivery time | 30 working days |
| Size | DN25 |
Showing 13–24 of 27 results

